Scroll Down

AMG Mercedes CLK DTM bol vylepšený v rámci prísnych limitov stanovených v predpisoch šampionátu pre sezónu 2002 DTM.

Má úplne novú karosériu a priestorový rám a je aerodynamicky účinnejší. Kinematika prepracovaného zavesenia bola optimalizovaná pre nové pneumatiky Dunlop, ktoré sú vyššie a širšie ako predchádzajúce. Vylepšené boli aj rôzne detaily motora.

Na CLK DTM jazdil obhajca titulu Bernd Schneider , druhý Uwe Alzen, Marcel Fässler a Jean Alesi, ktorý po sezóne 2001 ukončil kariéru vo formule 1 po 201 veľkých cenách a vstúpil do DTM.

Tesná konkurencia je aj dôsledkom stabilných a prísnych predpisov, ktoré povoľujú len jeden motor (s výkonom obmedzeným na približne 470 k) na vozidlo v sezóne na tréningy a jeden na preteky.

Ďalším dôsledkom tohto pravidla a obmedzenia času na tréningy je zníženie nákladov. V sezóne 2002 sa zachoval existujúci formát krátkych kvalifikačných pretekov (približne 35 km) a hlavných pretekov (približne 100 km). V oboch prípadoch sa však teraz štartuje v stoji, ako je to v pretekoch Grand Prix.

Bodovanie je tiež založené v štýle Grand Prix: Víťaz kvalifikačných pretekov získava 10 bodov, potom šesť, štyri, tri, dva a jeden bod až do šiesteho miesta; víťaz kvalifikačných pretekov získava tri body, druhý v poradí dva body a tretí v cieli jeden bod.